חזרה לשיגרה

חזרה לשיגרה,משעמם,עבודה
קשה לחזור לשיגרה? קשה להתרכז ולבצע משימות? הכל נראה מנותק ולא קשור? איך להיכנס לשיגרה, לחזור לעניינים ולעלות על המסלול
נטע קויפמן - הדרכת הורים | אימון אישי | הנחיית קבוצות

 

אז הגיע הרגע, אנחנו אחרי חג ארוך.

מרגישים שאיבדנו את זה, שקשה לנו להתניע?

בכלל, מאיפה להתחיל ומי זוכר מה היה לפני החג.

הרגשה אבודה ומבולבלת. כקואצ'רית  אני נתקלת לא מעט בקושי לחזור לשיגרה של מתאמנים.

 

החזרה לשיגרה באימון האישי יכולה להיות בדיאטה ששמרנו עליה ואז הגיע חג או משהו ששבר לנו את השיגרה, באורח חיים בריא, כלומר שכבר עשינו ספורט ופתאום בגלל אירוע או חג הפסקנו , חזרה ללימודים, לעבודה , למעגל הכרויות ועוד.

 

כמו בספורט

את החזרה לשיגרה שלי התחלתי בספורט. את החזרה לשיגרה כדאי לעשות כמו שספורטאים עושים: אימון ראשון קצר יותר, בשני ארוך יותר. קיים סולם מאמץ, לא בבת אחת. בעבודה כמו בספורט צריך לחזור בהדרגה.

 

חשיבה מחדש

במהלך החופשה בילינו זמן רב עם עצמנו והסובבים אותנו. הרבה פעמים אימצנו לעצמנו דבר אחד או שניים שעושים לנו טוב, מטעינים אותנו וגורמים לנו לפעול ביעילות רבה יותר בשאר היום.

במהלך החופשה אנחנו חושבים על חיי היומיום שלנו בפרספקטיבה אחרת, הרבה פעמים מבינים שאנחנו צריכים להתנהל שונה , להאט ו/או למהר יותר, להיות אסרטיביים יותר או פחות, לקחת פחות ללב  ו/או להיות יותר עניניים.

במהלך החופשה אנחנו פועלים בקצב אחר והרבה פעמים יצירתיים יותר. הרבה פעמים מחשבות שחולפות בראשנו מתעוררות ומעודדות אותנו.

האם בהכרח החזרה לשיגרה מחייבת לוותר על אותם יתרונות שאנחנו מקבלים בחופש?

הקדישו את השעה הראשונה בחזרה לשיגרה לכתיבת אותם מחשבות יצירתיות לכל אותם רעיונות והרגלים שהייתם רוצים לשמר ו/או לשנות, שכן מה שלא תכתבו ישכח (מנסיון). כך תוכלו לחזור לרשימה היצירתית מאוחר יותר כשכבר ממש תהיו עמוק בתוך העשייה והשיגרה ותוכלו לעקוב אחר התכנית שרציתם.

הרבה פעמים במהלך החג ניפגשתם עם אנשים שלא מזדמן לכם ביומיום, יכול להיות ממעגל קרוב או רחוק יותר, חישבו על הזדמנויות עסקיות שאותם אנשים יכולים לעורר בכם. יתכן שבסופו של דבר לא תיצרו עם אותו אדם קשר עסקי אך החשיבה עליו ועל תחום קרוב אליו יכולה לעורר את היצירתיות שבכם ולייצר תוכניות נוספות ורעיונות מקוריים אחרים.

 

התנתקות

מה עבד לכם בחופש? מה הטעין אתכם באנרגיה?

האם זה הפעילות בחוץ? או שאולי בטן גב? המנוחה?

בידקו עם עצמכם יכול להיות שהפעילות היום-יומית אינטנסיבית מאוד עבורכם ותוכלו לאפשר לעצמכם התנתקות במהלך הסופ"ש על מנת לאפשר את אותה מנוחה כפי שהיתה לכם בחופשה.

לפעמים כשזה לא אפשרי, אולי אפשר לנסות לעשות זאת בפרקי זמן מוגדרים וקצרים יותר כמו ארוחת הערב, חוג עם הילד, בזמן שעושים ספורט. 

 

אל תוותרו על הרעיונות שלכם - קחו פנקס רעיונות

ביום הראשון של החזרה לעבודה כיתבו את הרעיונות שעלו במהלך החופשה ברמה הרעיונית, בנקודות שתוכלו להיזכר ברעיון אח"כ. עשו רשימה של כל הרעיונות שצפים ועולים גם אם באותו הרגע הרעיון נשמע לכם מגוחך או לא הגיוני, אל תפסלו, הרבה פעמים רעיון מוביל לעוד רעיון ועוד אחד ובסוף אחד מהרעיונות נמצא נהדר וכזה שיפיק לכם תועלת. זהו תהליך. אין קיצורי דרך, כדי להגיע לרעיון מוצלח צריך לעבור דרך.

תוכלו להתמקד בסיבות שגרמו לכם לרצות את הרעיון, מה המטרה שלו, מה חשוב לכם שם. תוכלו להתניע את התהליך מול אותו אדם שדיברתם איתו על ידי תזכורת קטנה, תודה למארחים ועוד.

להיזכר בנקודה שהפסקתם

- עברו על המטלות שהשארתם לפני החופשה, האם אתם מנהלים רישום ביומן פגישות? אם כן תוכלו להיזכר עם מי נפגשתם ומה המשימות שעליכם לבצע בעיקבות הפגישות האחרונות שביצעתם.

- תשלומים שעליכם לשלם – בידקו את תשלומי החובה שעליכם לבצע, השתדלו לעשות את התשלומים במשימות הראשונות שיש לכם בבוקר.

- אם יש לכם פנקס עם סיכום ישיבות תוכלו לעבור עליו, אפשר להיזכר גם על ידי מיילים ישנים שקדמו לחופש.

בכל זאת, לפני פגישה שמתבצעת אחרי החג כדאי להיזכר ברישומים שלכם ובמיילים ולא רק על הזיכרון.

 

' נדבר אחרי החגים ' 

כמאמנת אישית , קואצ'רית , אני נתקלת לא מעט במתאמנים שרוצים לעשות שינוי וקשה להם להתניע.

מכירים את הלקוחות , בעלי המקצוע והאנשים שפוטרים אתכם במשפט הזה?

אז הגיע הרגע ואנחנו אחרי החגים. כדאי לחכות יומיים – שלושה מסיום החג ואז ליצור קשר. כך תוכלו לאפשר לאחר להתארגן גם הוא בחזרה לשיגרה שלו ולא לקפוץ עליו מיד אחרי החג או החופש.

 

אל תוותרו לעצמכם

גם אם החזרה קשה לכם, מעמידה אתכם במקום שמעמיד בסימן שאלה את החריצות שלכם , כוח הרצון , הריכוז והעמידה בפני פיתויים נסו למצוא לעצמכם דרכי מילוט.

הטיפ שלי באימון האישי שתוכלו כבר לעשות בעצמכם ולעקוב אחר החזרה שלכם  :

קיבעו לעצמכם יעדים בכל יום – 5 דברים חשובים שאותם אתם חייבים לעשות בכל יום בשבוע שבו אתם רוצים לחזור לשיגרה. אל תוותרו לעצמכם, תתכננו איך אתם עושים את אותן משימות ומתי.

אל תציבו לעצמכם יעדים גדולים מדי או קלים מדי , אלא ברי-ביצוע.

 

ערב לפני החופש

נהלו רישום של מה עליכם לעשות הכי חשוב ביום שלמחרת.

מהם אותם חמישה דברים חשובים שהכי חשוב לכם לעשות וכך כשתתחילו את הבוקר כבר תדעו איך אתם מתחילים.

 

יום של הסתגלות

אפשרו לעצמכם לחזור לשיגרה בהדרגה על ידי פעולות הכנה כמו אירגון המשימות שיש לכם לעשות, עשיית רשימה וסדר עדיפות. עשיית הסדר במשימות יביא אותכם להיות ממוקדים יותר כשתתחילו את עבודתכם.

ההסתגלות באה לידי ביטוי גם כלפי חוץ, במישור הפיזי בסביבת העבודה שלכם. בידקו האם נוח לכם במקום העבודה, אולי יש צורך לנקות את השולחן על מנת שתהיו מרוכזים יותר. הסדר החיצוני ישפיע עליכם ביכולת הריכוז והמיקוד.

 

הזמינו את החופשה הבאה

כן..כן.. שמעתם נכון. אם אפשר עדיף לעיתים לחלק את החופשות על פני כל השנה וכך אנחנו מקבלים יותר כוחות ומרץ לעשייה במהלך כל השנה.

כך מיד איך שהסתיימה לה חופשת הפסח עם הילדים כבר הזמנתי חופשה לעוד חודשיים.

יש למה לחכות!

 

שתהיה חזרה לשיגרה מהנה!

ליצירת קשר ליחצו