הגשמה עצמית - כלים מעשיים חלק א

הגשמה עצמית - איך להביא לידי ביטוי את הכישורים שלי בפועל לחיי היום יום? איך לחיות מתוך הגשמה עצמית, לא לוותר לעצמי ועל עצמי?
נטע קויפמן - הדרכת הורים | אימון אישי | הנחיית קבוצות

 

להגשמה העצמית פנים רבות ושונות מאדם לאדם.
באופן שבו אני מתבטא, מביא לידי ביטוי את היכולות והכישורים שחבויים בי  קיים הפוטנציאל להגשמה העצמית של כל אחד מאיתנו.

הנה כמה כלים מעשיים שיכולים לקדם את הפוטנציאל האישי:

 

1. אתה ייחודי, יצירתי בעל משאבים ושלם - יש לך את היכולות והכוחות! אתה יכול לעשות יותר ממה שהוא חושב. כל אדם הוא יצירתי, אתה ייחודי ואין עוד כמוך!

שלם – האדם כפי שהוא הוא שלם, הוא מי שהוא עם החוזקות והחולשות. מהמקום הזה אפשר לחזק ולתמוך.

ההבנה שאתה ייחודי ויצירתי מאפשרת לך למצוא את הדרך הייחודית והיצירתית שלך בדרך להגשמה עצמית.

אם לא התקבלת עד היום למקום עבודה, לא החזקת הרבה זמן במקום עבודה/בזוגיות, לא מצאת אהבה, לא התמדת בדיאטה אין זה אומר עלייך שמשהו "דפוק" בך ושצריך לתקן, אלא שעלייך להמשיך ולמצוא את היצירתיות שבך, בכך שתמצא את הדרך הייחודית שתתאים לך.

 

2. מחברת יצירתית – כתיבה. החזיקו פנקס קטן שבו תוכלו לכתוב בכל רגע, לשלוף מהתיק מתיק ולכתוב מה שבא לכם. מחברת יצירתית היא המרחב הפרטי שלכם להיות מי שאתם – אישית לחלוטין, ובתוכה תוכלו לכתוב רעיונות שעולים בכם על דברים שבא לכם לעשות, תוכניות גדולות, חזונות רחבים, ואפילו דברים קטנים שפשוט עושים לכם טוב. גם התכנית הגדולה ביותר מתחילה מרישום בפנקס.

 

 

3. לאחר שכתבתם בפנקס  את התוכניות שלכם, מיינו אותם למטרות לטווח קצר וטווח ארוך. בידקו מה חסר לכם להגיע לשם, האם דרושה הכשרה, האם חסר ידע או עזרה?

בנו תכנית איך תוכלו להגיע ליעדכם. יתכן וחסר כסף ואז יש צורך לבדוק איך אפשר להשיג את הכסף הדרוש לכם.

אל תוותרו על החלומות שלכם. זיכרו כי כל דבר אפשרי השאלה היא מה תהיו מוכנים לעשות על מנת להגיע לשם. איזה מחירים תהיו מוכנים לשלם ועל מה תצטרכו לוותר?

 

4. אל תוותרו על החלומות שלכם – חלומות דורשים טיפוח מתמיד, גם אם הם נראים לכם רחוקים או בלתי ניתנים לביצוע. הקשיבו להם, תנו להם מקום, נסו לדמיין אותם מתגשמים. בידקו מה עליי לעשות כדי להגשים את החלום הזה? בצעדים קטנים או גדולים, דעו שהכל אפשרי!!!

 

 

6. מיכשולים בדרך – מה אתם אומרים לעצמכם כשאתם נתקלים בקושי? הכל אבוד? הלכה הדיאטה? אני כישלון? או שאפשר שתתייחסו למכשול כאל הזדמנות לבדוק את הרצינות שלכם ביחס למטרה שאתם רוצים להשיג, 'דמי רצינות' , לראות עד כמה זה חשוב לכם, באם תתמידו תצאו לרוב מחוזקים יותר ועם למידה שתשמש אתכם בעתיד.

 

 

לקריאת חלק ב ליחצו כאן