משעמם בעבודה

משעמם בעבודה? לא מרוצה? מחכה שהזמן יעבור? מרגיש תסכול , עייפות ומחכה שהזמן יעבור? אולי הגיע הזמן לשינוי
נטע קויפמן - הדרכת הורים | אימון אישי | הנחיית קבוצות

 

למי זה לא קורה? בתחילת התפקיד בעבודה אנחנו חדורים מוטיבציה ורצון, אולם לאחר תקופה שוכחים מה הניע אותנו, העבודה נערמת ואנחנו רוצים לדחות את המשימות מרוב שיעמום.

 

שעמום הוא סימן שמה שאנחנו עושים אינו רלוונטי, כך אנחנו מתנתקים מהמשימה.

 

אנחנו מגיעים למצב שבו המשימות היומיות של החיים נראים כעבודת פרך מתישה, רק המחשבה על המשימה מתישה, מעייפת וגורמת לעומס מחשבתי ולעיתים פיזי.

 

למרבה המזל שיעמום אינו חלק מובנה בשום עבודה, באף ראיון עבודה לא שואלים אותך אם תהיה מסוגל לעמוד בעבודה רוטינית, לא שואלים איך אתה עם שיגרה או עם משהו שלא כל כך מעניין אותך.

מה אפשר לעשות?

אז זהו שניתן לעשות מעשה, לקחת אחריות ויהיו כאלה שיחליפו מקום עבודה, אך האם זה בהכרח הפיתרון? יכול להיות, אולם אם זה שוב קורה יתכן שכדאי לבדוק את ההתייחסות שלנו.

 

כל דבר יכול להפוך למעניין יותר אם נשנה את דרך ההתייחסות שלנו אליו.

אפשר להפוך את השיעמום והרוטינה לאתגר.

כדי להפיג את השיעמום אתם יכולים להפוך את העבודה לקשה יותר (לא להגזים כשזה קשה מדי אתם עלולים להתייאש).

מציאת האיזון בין קושי המשימה לבין היכולת שלכם לבצע אותה היא מרכיב חיוני ביצירת זרימה,שהוא מצב של מחויבות מוחלטת.

מצבי זרימה אינם קורים באופן טבעי, שכן מרבית העבודות בנויות סביב רמת קושי קבועה ואילו יכולתם של העובדים משתפרת עם התרגול.

 

 

כשהעבודה חדשה והקושי הכרוך בה הוא מעבר ליכולתכם, רמת החרדה עולה ככל שאתם מתקשים לתפקד. ואז ככל שאתם משתפרים העבודה יכולה להפוך למעניינת יותר, אך קטע מלא מוטיבציה הוא זמני. לאחר שהישגתם מיומנות בתחום השיעמום חוזר.

כדי למנוע זאת קיבעו סטנדרטים משלכם. למשל, נסו זאת בפחות זמן או נסו לקחת משימות נוספות שיכולות לאתגר אתכם.

נסו למצוא את החשיבות של הפעולות שלכם בעבודה, נסו להבין מה חשוב שם, למה לעשות אותם, מה המטרה. יצירת חזון אישי תוכל לסייע לכם במיקוד הרצון שלכם לקראת המטרות שלכם במקום העבודה.

 

 

פעולות שאינן תואמות למטרות שנקבעו מראש הן פעולות אנטי- מוטיבציונליות. הן ניכפות עלינו ואנחנו מבצעים אותן בלית ברירה. השאלה היא איך אנחנו יוצרים מהלימון לימונדה ואיך הופכים פעולה שנראית לא מעניינת למאתגרת.

 

 

טיפ 1: הימנעו משיעמום על ידי הפיכת מטלות למאתגרות יותר,  למשל על ידי הקטנת הזמן

 

 

טיפ 2: קשרו משימות למטרות ארוכות הטווח שלכם, ולמטרות שמדרבנות אתכם. הפרויקט בעבודה יכול לקדם אותכם, המצגת בעבודה תוכל לחשוף אותכם ולהציג פן נוסף שלכם שאולי לא מכירים

 

 

טיפ 3: נסחו את מטרותיכם במונחים של מה שאתם רוצים להשיג ולא ממה אתם מנסים להימנע. אני רוצה להצליח ב.. ולא אני לא רוצה להיכשל.

 

מזמינה אתכם לאימון אישי , קואצ'ינג , לבדיקת דרך ההתייחסות שלכם, לראות איפה התפיסות שלכם מעכבות אתכם ואיך אפשר לשנות על מנת למצוא את השביל שמוביל לאתגר ועניין בעבודה,ליחצו ליצירת קשר או התקשרו לייעוץ אישי