איך לשלב בין עבודה מהבית למשפחה? איך לא להיסחף יותר מדי לאחד מהם? איך לשמור על איזון?
נטע קויפמן - הדרכת הורים | אימון אישי | הנחיית קבוצות

 

כעצמאית העובדת מהבית נתקלתי באתגר לא קטן. איך עושים את השילוב המנצח?

 

קודם כל לעצור! להפסיק את האוטומט. לשם כך קיבעו פגישה עם עצמכם, כוס קפה.. או משהו כייפי בסגנון וחישבו. תכננו.

 

הרבה פעמים הילדים יצאו מהבית לגן ואני בשתיים הרמתי את הראש מהעבודה , מהמחשב ואופ צריך להביא את הילד מהגן, אין ארוחת צהריים. אופס.

 

אז מהר מכינים משהו על הדרך, מביאים את האמצעית מהגן, השלישית כבר פה.. וכן. אחה"צ עובר והגענו לערב . נפגשת עם מתאמנים. וכך היום טס בלי ששמתי לב.

 

מה עושים? כמאמנת אישית ישבתי ובניתי תכנית. בניית התכנית חשובה ואסור לדלג עליה ולומר אני יודע. נזרום.

החשיבות של התכנית , בניית החזון באימון האישי, היא משמעותית. ככל שהחזון יהיה מפורט וברור, איך למדוד אותו , מה השלבים שאני רוצה להשיג, יעדים ריאליים, איך אני מתכנן לעשות אותם כך בשלב הביצוע יהיה ברור יותר מה עושים עם הקשיים בדרך.

 

כמה עצות שימושיות איך להפריד בין בית לעבודה מתוך בחירה, הרי לפעמים זה ממש עוזר, מפעילים מכונת כביסה, שמים סיר על האש ועוד.

אז מתי כדאי כבר להבין שצריך לעשות שינוי? כשזה פוגע לנו בריכוז, בתפוקה ואנחנו מגיעות מותשות בסוף היום.

אז מתי נבין שאנחנו לא גיבורי העל. כנראה כשנראה את המחיר, חלילה לא צריך לקבל מחלה או תשישות בשביל זה.

 

הכיני תכנית עסקית ותכנית שנתית לניהול העסק. בדקי את התכנית פעם ברבעון ע"מ לוודא שאת אכן עומדת ביעדים שהצבת לעצמך, וכן בתקציב. הזדמנות מצוינת לדעת איפה את עומדת מבחינת רווחיות. 

 

בתוך התכנית השנתית/רבעונית הגדירי ימי חופשה/ימי הולדת ותאריכים חשובים שבהם את יודעת שתעבדי פחות, או בכלל לא. כך תוכלי לצפות מראש ולהיערך מבחינה כלכלית, אישית ומשפחתי.התאימי את המטרות והיעדים בהתאם לתאריכים.

 

 אסטרטגיה - עשי לך מנהג, פעם בשבוע פני לך שעה/שעתיים שבהן תעסקי בבחינת העסק  במבט על - "מעוף הציפור" – לאן אפשר להתפתח, איזו שיתוף פעולה יכול להוסיף ערך, ועם מי, מה עבד מצוין השבוע ומה פחות, לאן כדאי לקחת את הדברים, מה צריך לשנות.

קחי את ההתנהלות שלך ללמידה, אל תכי את עצמך, זה יגרום לך להיחלשות , להיפך, בדקי מה עבד ומה פחות ותראי איך תוכלי לתקן בשבוע הקרוב.

 

התנהלות יומיומית – במידה ואת עובדת מהבית חשוב שתעשי הפרדה בין מטלות הבית לבין ההתנהלות

בעסק.

 

תכנני בתחילת היום שתי רשימות – האחת של הדברים שדורשים את תשומת ליבך בעסק, והשנייה בבית (כביסה, הכנת צהריים וכו'). החליטי מתי את מטפלת בכל פרט מאותן רשימות כשהשאיפה היא להגדיר זמנים שבהם את מתפנה לעסק, ובאותם זמנים את בעלת העסק ולא עסוקה במטלות אחרות, וזמנים שבהם את עוסקת במטלות הבית. השתדלי לא לערבב בין שני הדברים, ככל שניתן.בהתנהלות היומיומית, הרבה פעמים אנחנו רוצים לעשות הפסקה קלה , למי מביננו שלא מעשנת.. אפשר לעשות זאת על ידי מטלה אחת בכל פעם מהרשימה של הבית. לא להיסחף. למשל להפעיל מכונת כביסה, לוקח כמה דקות איוורור וחוזרים לעבודה.

 

ניראות העסק – שיווק , שיווק ועוד שיווק – כחלק ממטלות העסק היומיומיות קבעי לך זמן שבו את מטפלת בניראות העסק – זה הזמן שבו תוכלי לעדכן משהו באתר, פוסט בפייסבוק, רשומה בבלוג, קידום, ניוזלטר, וכו'. קבעי לך את פרק הזמן היומיומי הנדרש לזה, ודאגי לשמור על הגבול שמתאים לך ולא להישאב לתוך המדיות החברתיות הידועות כשואבות תשומת לב ואנרגיות. שימי לב בזמן שהקצבת לעצמך לעבוד על מה שחשוב לך ולא להתחיל לקרוא מעבר למה שאת צריכה לעבודתך.

 

כמאמנת אישית, קואצ'רית, אני מזמינה אותך לליווי עסקי ואישי , לראות איך אפשר לקדם אותך, למקד אותך בתוך כל העשייה. האימון האישי ייתן לך כוחות ואנרגיה שאותם תוכלי לראות בעשייה בעבודה שלך.

 

 

כמדריכת הורים וכמאמנת אני ממליצה לא לשכוח את המשפחה ואת הזוגיות. אם העסק בא על חשבון אלו זכרי שאין טעם לכל זה. צריך למצוא את שביל הזהב שבו את לא פוגעת בעצמך ובמשפחתך.

ניהול זמן