איך לבחור נכון בעבודה שמתאימה לך, מה לעשות כדי לא ליפול למלכודת האין ברירה, קרה לכם שסגרתם מהר מדי ? לא סגרתם בכלל? חוששים מדי או ממהרים מדי?

נטע קויפמן - הדרכת הורים | אימון אישי | הנחיית קבוצות

 

חיפוש עבודה מעיר לכל אחד מאיתנו את השדים שחבויים בתוכנו ומחכים לשעת הכושר לצאת ולצעוק.

כדי שהתהליך יהיה מצמיח ומלמד כדאי לעשות עם עצמנו התבוננות פנימית ולשאול כמה שאלות מהותיות לפני שניגשים לסגור עם המעסיק הראשון שמציע לנו את העבודה.

בעיקרון, חשוב שנדע שמטרת הראיון הוא לבדוק התאמה שלך לתפקיד , אך לא פחות חשוב לבדוק מה מתאים לך ועד כמה אתה רוצה את התפקיד. כלומר גם אתה בודק את מקום העבודה, את המיקום, התפקיד עצמו, חניה, שכר, שעות עבודה ועוד.

חשוב לבדוק עד כמה התפקיד יהיה מאתגר עבורך, כמה אתה רוצה את התפקיד והאם זה באמת משתלב עם קורות החיים שלך.

הסיבה לתפקיד יכולה להיות כי זה תפקיד מוביל, תפקיד חשוב ותפקיד מתגמל אך שים לב האם כל זה נאמר מתוך מקום של השכל בלבד?

איפה הרגש בכל כל העניין הזה?

איפה הניצוץ בעיניים שכמראיינת הייתי רוצה לראות אצלך אם הייתי מראיינת אותך? 

תחשוב על עצמך כבעל עסק, האם היית רוצה עובד כמוך?

אם התשובה היא כן זה נהדר, חשוב שתדע למה כן, מה אתה מביא לתפקיד ולמה כדאי להעסיק אותך. גם אם אמרת כן, כדאי לבדוק במה התפקיד תורם לך, האם יש לך מקום להתפתח מהתפקיד הזה. מה סביבת העבודה, האם העבודה בצוות או לבד.

מה לגבי גמישות בשעות או עבודה מהבית.

אם התשובה היא לא, חשוב מאוד להבין למה לא. כדאי להתעכב על המקום הזה. אם את אמא, שצריכה להוציא את הילדים מהמסגרות ואת רואה את זה כחיסרון אין ספק שזאת השאלה שתישאל בראיון, המראיין ירגיש שזה המקום שבו את לא בטוחה בו, רגישה אליו וירצה לברר איתך איך זה הולך להיראות כשתעבדי.

כדאי להיות מוכנים לזה, השאלה שהכי לא תרצו שישאלו אותכם היא השאלה שבוודאי תישאל וכדאי שתהיו מוכנים.

אז כדאי לברר למה אני רוצה את העבודה הזאת?

מה חשוב לי במקום העבודה?

איך התפקיד הזה משתלב בקורות החיים שלי?

מה אני מביא איתי לתפקיד? איזה כישורים ותכונות ?

לא כדאי למהר ולקחת את התפקיד הראשון , לא כדאי להתפשר ומצד שני לא כדאי להיות שאנן ולהיות בתחושה שיש מלא זמן והמון תפקידים. היו ערניים, תתרגלו לקראת הראיון והכינו את עצמכם לקראתו.

כדאי לבחון את התפקיד אותו אתם רוצים ולראות האם זה הדבר הנכון לכם כרגע ולהגיע לקראת התפקיד החדש עם מוטיבציה ורצון להשקיע.

כדאי לשים לב לא ליפול למלכודת האין ברירה, אין תפקידים, אני צריך לקחת את זה ..

שימו לב לכישורים שאתם מגיעים לתפקיד וכדאי לקחת שיחת ייעוץ על כך. אם אתם מגיעים בתחושה שכבר הזמן דוחק ואתם רוצים לסגור והתפשרתם על השכר, התפקיד המוצע ועוד לא ירחק היום שבו תרגישו תחושת החמצה. 

היו שקולים ותנו לעצמכם זמן לבחון את הדברים. אפשר בהחלט לישון על זה לילה או שניים ולהתייעץ. מוזמנים אליי לייעוץ האם התפקיד הבא שלכם נכון לכם ובאיזה תנאים.

שיהיה בהצלחה!

איך לבחור נכון בעבודה שמתאימה לך